4.jpg
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 22 – 23 września br. w ośrodku wypoczynkowym „Półwysep” w Jastarni odbyły się uroczyste obchody 25 – lecia działalności naszego związku.

Każdy jubileusz jest niezwykłym świętem i wydarzeniem. Jet to również okazja do dokonania oceny dotychczasowych osiągnięć jak i wyznaczenia nowych celów na następne lata działalności.

DSC 4020

Wszystko zaczęło się w lutym 1991 roku w Zamościu, gdzie została powołana pierwsza organizacja naszego związku. Już w dwa miesiące później - w kwietniu powołano kolejną organizację w Jaworznie – Szczakowej, następnie w maju tego samego roku w Gliwicach. Szybki rozwój naszej organizacji, jak na tamte czasy, uświadomił nam jak bardzo był potrzebny ruch związkowy który broniłby spraw pracowników przede wszystkim technicznych w ówczesnym PKP. W ciągu ćwierćwiecza działalności członkowie organizacji z pewnością nabrali samodzielności oraz doświadczenia. Nic nie przyszło samo i bez wysiłku. Przez te lata działalności ścierały się wewnętrzne poglądy członków naszej organizacji w obliczu różnych zagrożeń dla poszanowania prawa pracy. Nasi członkowie krok po kroku zdobywali doświadczenie w obronie praw pracowniczych i skutecznie je wykorzystywali. To wszystko przyniosło efekty w postaci pozytywnego wizerunku naszej organizacji w oczach pracodawców, władz samorządowych i krajowych, oraz innych organizacji związkowych.

DSC 4031

Wszystko to jest zasługą naszych obecnych działaczy, oraz tych którzy odeszli już na zasłużoną emeryturę.

W tym miejscu chcielibyśmy szczególnie podziękować protoplastom organizacji - Jurkowi Winiarczykowi oraz Markowi Podgórskiemu.

Kolejne podziękowania należą się Zenkowi Chylickiemu który został liderem uzwiązkowienia oraz Maciejowi Michalczonek, który przez kilkanaście lat pełnił funkcję Sekretarza Generalnego Związku.

DSC 4033

Podziękowania należą się również Markowi Jaskólskiemu za uporządkowanie spraw finansowych w organizacji oraz Stanisławowi Kastrau za wkład i zaangażowanie w zwyczajne ludzkie sprawy oraz doradztwo w sprawach związkowych.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim obecnym i byłym (bez wyjątku) Członkom naszej organizacji.

List gratulacyjny


ZK ZZPW
Jastarnia, dnia 22 września 2016 roku

Po zalogowaniu się można pobrać wszystkie zdjęcia

 Fot. Jerzy Dziura

 

 lock