4.jpg
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

2013 04 11 lipsk 1W dniach 9-11 kwietnia w Lipsku odbyła się kolejna - XIV Międzynarodowa Konferencja pt Obrona Europy Socjalnej ! - doświadczenia transgraniczne, współorganizowanej w Lipsku przez Europejski Instytut Związków Zawodowych oraz trzy fundacje niemieckie – Otto Brennera, Hansa Bocklera i Friedricha Eberta.

W dniach 9-11 kwietnia w Lipsku odbyła się kolejna - XIV Międzynarodowa Konferencja pt Obrona Europy Socjalnej ! - doświadczenia transgraniczne, współorganizowanej w Lipsku przez Europejski Instytut Związków Zawodowych oraz trzy fundacje niemieckie – Otto Brennera, Hansa Bocklera i Friedricha Eberta.

2013 04 11 lipsk 1

Sala konferencyjna w hotelu Westin, Lipsk

W pierwszym dniu organizatorzy przewidzieli najpierw prezentację doświadczeń polskich, które zaprezentował Marek Balicki, b. minister zdrowia, obecnie dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie. Jego wypowiedz uzupełnili polscy uczestnicy panelu. Następnie przeprowadzono podobną dyskusję nt Europy w Niemczech. Dzień zakończono zwiedzaniem miejscowych zakładów BMW.

2013 04 11 lipsk 2

Marek Balicki i Clemens Rode podcza panelu dyskusyjnego

W kolejnym dniu dyskutowano nt europejskości w Czechach, w której wziął udział Vladimir Špidla, b. czeski premier, następnie rozmawiano o demokratycznej i socjalnej Europie z perspektywy związków zawodowych jak i nad przyszłością młodych.

ZZPW na konferencji reprezentowali: Maciej Michalczonek, Aleksander Kufka

mzm

lipsk